Znajdź prawnika
ZOBACZ WIĘCEJ | SKONTAKTUJ SIĘ
Zamknij

GESSEL patronem III Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG
2012-02-09
Leszek Koziorowski oraz Ewa Szlachetka, Wspólnicy Kancelarii, wezmą udział w III Kongresie Prawników SEG, który odbędzie się w dniach 21-22 lutego 2012 roku w Ossie k. Warszawy. Kancelaria jest Patronem tego wydarzenia.

W pierwszym dniu Kongresu odbędzie się fikcyjne walne zgromadzenie Zwykłej Spółki SA, któremu przewodniczyć będzie, drugi rok z rzędu, Mec. Koziorowski. Tegoroczne Walne Zgromadzenie przebiegać będzie w atmosferze próby wrogiego przejęcia i związanych z tym komplikacji. Będzie to także okazja do aktywnego uczestnictwa i przeanalizowania praktycznych zagadnień związanym m.in. z przebiegiem głosowań na WZA – głosowaniem grupami, prawem do głosowania na WZA oraz elektronicznym WZA.)

Drugiego dnia Kongresu odbędą się natomiast warsztaty tematyczne, podczas których dyskutowane będą istotne z punktu widzenia spółki publicznej zagadnienia prawne. W ramach warsztatów Mec. Ewa Szlachetka poprowadzi zajęcia praktyczne, pod hasłem: „Obowiązki informacyjne w praktyce – ochrona sprzecznych interesów uczestników rynku”. Tematyka tej sesji obejmie m.in. zasadę równego dostępu do informacji w teorii i w praktyce; przekazywanie danych w ramach grupy kapitałowej; przekazywanie danych akcjonariuszom; przekazywanie danych w ramach due diligence; przekazywanie informacji poufnych w ramach prowadzonych negocjacji; znaczące umowy – przykłady realizacji obowiązków informacyjnych; informacje poufne – przykłady obowiązków informacyjnych oraz raporty bieżące i inne formy komunikacji z rynkiem.

Kongres przeznaczony jest dla przedstawicieli spółek należących do Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych – prezesów zarządów, dyrektorów działów prawnych, biur relacji inwestorskich i nadzoru właścicielskiego spółek giełdowych.

Szczegółowy program Kongresu
Warsztaty tematyczne